Není nad dobrou radu zkušené hospodyňky, která ví, jak dokonale pečovat o prádlo i bez drahých chemických přípravků. Trik našich babiček na bělení prádla se jmenuje ocet! Bez octa se naše babičky neobešly při praní i při úklidu.

Ocet při praní pomáhá bílému prádlu k projasnění. Nedegraduje vlákno ani látku, naopak pomáhá odstranit nahromaděné zbytky pracích prostředků, kvůli nimž může prádlo působit zaprané a staré. Protože ocet výborně rozpouští zbytky pracího prostředku, doporučujíc ho zdravotníci rodičům alergických dětí namísto aviváže. Prací prostředky jsou často příliš agresivní pro citlivou pokožku. Ocet se hodí i na barevné prádlo funguje jako ustalovač barvy, díky tomu si prádlo déle udrží pěkný nový vzhled a pomaleji bledne.

Skvělým prostředkem pro zářivé bílé prádlo je kyselina acetylsalicylová, neboli aspirin. Nejen, že pomáhá lidskému tělu, ale je naprosto nelítostná k zažloutlému prádlu. Než sáhnete například po klasickém bělidle, zkuste rozpustit ve vodě 6 aspirinů a v této směsi nechat prádlo tři hodiny. Poté ho vložte do pračky a vyperte.

Další tipy pro uchování bílé barvy oblečení:

  • Soda: Do pračky přidejte 1 lžíci jedlé sody. Soda má bělící a změkčující účinky.
  • Citron:Zašedlé prádlo namočte na několik hodin do lavoru s horkou vodou a plátky citronu. Poté prádlo vyperte jako obvykle.
  • Slunce:Bílé prádlo sušte na slunci. Sluneční záření má bělící účinky.
  • Bělidlo: Používejte bělidlo s opatrností. Bělidlo může poškodit tkaninu. Nepoužívejte bělidlo na barevné prádlo.

Důležité:

  • Vždy se řiďte instrukcemi na štítku oblečení.
  • Před použitím bělídla si přečtěte návod k použití.
Zdravotnické oblečení
Tags: